Hooaeg 2018

• Otsime oma meeskonda foorumi moderaatoreid! Kui ralli ei ole Sinu jaoks võõras teema, ning soovid aidata kaasa ralli.ee foorumi paremaks muutmisele, siis oled oodatud meie meeskonda ;) Vaata lisaks SIIT!

Kes tuleb 2018 autoralli maailmameistriks?

• Kokku hääli
    38

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
360
116
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
(JRG) a.k.a Janeci ralli Glögi
2018 tundub, et tuleb palju lubav hoooaeg Minu mõtted siis algavaks hooajaks:

M-Sport Ford Rally Team
Kui nüüd kõik ausalt äa rääkida siis tuleb alustada päevast......... (nagu Agu Sihvka kirjandus klassikas on ütlenud)
Tiitlit kaitsta on tunduvalt raskem kui seda esmakordselt võita. Pinged on tunduvalt suuremad kui tiitlit kaitsam minna.
Nüüd kui Ford oma panust suurenda ning Ogier meeskonda jäi lähevad nad kindlasti kordama eelmise aasta edu. Kuigi minu arust on sõitjaterivi natuke nõrgem (Ogier -Evans+Suninen, Bouffier+ veel keegi) kui eelmine hooaeg . Millegi pärast pole Wilson otsustanud panna välja püsivat kolmandat sõitjat. Fordi tugi kindasti aitab autot arendada ka konkurentsis hoida. Nüüd peaks Fiesta ka Ogieril hästi käesees olema. Ning uued arendausd käivadkindlasti tema (Ogieri) soovide järgi.

Hyundai Motorsport
Kindlasti tahavad nad unustada eelmise hooaja ebaõnne. Oma sõitjateriviga üks kindel soosik meeskonliku tiitli heitluses. (Neuville Mikkelsen Sordo ja Paddon). Ka Hyundais on selline tendents, et kolmas auto läheb jagamisele (Sordo 7 rallit ja Paddoni 6 rallit) vahel.
Neuville räägib kindalsti kaasa idividuaalses tiitli heitluses. Mikkelsen püüab ralli võite. Aga mina ei näe teda tiitli heitlsues kaasa rääkimas Ehk eksin.
Loodame ,et Hyundail rattad all püsivad ja korralike tulemusi teevad

Toyota Gazoo Racing WRT
Eelmise hooaja eel oli paljudel kahtusi meeskonna edu suhtes. Aga toyota kohe esimesel rallil andis skeptikutele kõrva kiilu. Ning teisel rallil nokauteeris kõik skeptikud. Samas Mäkinen ütles, et hooaeg 2017 on õppimise hooaeg ning 2018 tahavd hakata tiitli heitluses kaasa rääikma. Selleks on ka alust oma sõitjateriviga ( Latvala, Tänak ja Lappi) võivad nad ka seda suuta. Kõik kolm meest võitsid eelmine hooaeg vähemalt ühe ralli.
Loodame, et kõik kolm põhjamaa poega suudavad pead külmana hoida. Ning mitte võtta arutid riske.
Sellest kolmikust on ehk Tänakul kõige raskem. Tal tuleb harjuda uue meeskonnaga ja uue autoga. Ise ta on igatahes väga väge täis.

Citroën Total Abu Dhabi WRT
Citroen on juba ennem hooaja algust andnud alla Meeskonliku tiitli püüdmisest. Välja tullakse kahe autoga. Nagu seda vähe veel oleks läheb see teine auto jagamisele Breeni ja Loebi vahel. Leffebvre liigutati WRC2 sarja. Kolmas auto tuuakse välja alles siis kui Šheik Al-Quassimi sõita soovib. Huvitav kas eelmise hooaja ebaõnn pani nafta paruneid kahtlema ja raha kraane koomale tõmbama. Loodan, et see muutub uue pealiku tulles. Nimelt paar päeva tagasi tuli avalikuks see, et Matton liigub FIA-sse Mahoneni asemele.
Ise loodan, et Citroen suudab kõikidel rallidel konkurentis püsida. Ning ehk said oma vedrustuse probleemist lahti.

Tiitli heitluses saab minu arust seis üsna põnev olema. Neli meest kes hakkavad seda ihaldatud tiitlit püüdam on Ogier, Neuville, Latvala ja Tänak. Sisuliselt sama nelik kes eelminegi hooaeg seda tegid Veel võib sõna sekka poetada ka Mikkelsen.

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
360
116
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
Mads Östberg võtab ka valitud etappidel WRC masinaga osa
Kuulukad räägivad, et WRC2 sarjas hakkab ta sõitma Citroen C3 R5 masinaga
DTSlAl9W0AEJwsF.jpg

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
360
116
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
DTWG-XlVAAANwN_.jpg

Nüüd siis kinnitati ametlikult Suninen kaheksaks etapiks M-Spordi kolmandaks piloodiks.
Suninen sõidab Sweden, Mexico, Portugal, Italy, Finland, Turkey, GB ja Spain.

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
360
116
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
Nafta Sheik Nasser Al- Attyah on sisuliselt Toyotaga käed löönud Ning loodan startida juba argentiina rallil. Seega võib argentiinas rajal olla neli Toyota Yarist

Meeldimisi: Indrek

Viimased postitused

Tulevad Võistlused

Piiroja rahvasprint (EAL KV)
Piiroja krossirada
Unnamed Road,, 48010 Jõgeva maakond, Estonia
Olerex EMV rallikrossis 2018 V etapp - Kehala
Kehala Ring
Kehala, Lääne-Viru County, Estonia
Lääneranna 1+1 rahvasprint (EAL KV)
Lääneranna vald
Lääneranna vald, Pärnu maakond, Estonia