Tere Tulemast Rallisõprade Kommuuni!

Liitu meie rallisõpradega, ole kursis viimaste uudistega ja avalda arvamust!
Lisaks kaovad sisse logides lehelt kõik reklaamid, sest reklaame näevad ainult külastajad!

Logi Sisse Facebookiga
Või

(JRG) a.k.a Janec'i Ralli Glögi

Arutelu kategoorias 'WRC/autoralli MM' alustas Janec, 25 Veebruar 2018.

Soovita Sõbrale

 1. Janec

  Janec WRC-GURU
  Administraator Moderaator

  Liitunud:
  5 Veebruar 2012
  Postitusi:
  205
  Meeldimisi saanud:
  67
  (JRG) a.k.a Janeci ralli Glögi
  2018 tundub, et tuleb palju lubav hoooaeg Minu mõtted siis algavaks hooajaks:

  M-Sport Ford Rally Team
  Kui nüüd kõik ausalt äa rääkida siis tuleb alustada päevast......... (nagu Agu Sihvka kirjandus klassikas on ütlenud)
  Tiitlit kaitsta on tunduvalt raskem kui seda esmakordselt võita. Pinged on tunduvalt suuremad kui tiitlit kaitsam minna.
  Nüüd kui Ford oma panust suurenda ning Ogier meeskonda jäi lähevad nad kindlasti kordama eelmise aasta edu. Kuigi minu arust on sõitjaterivi natuke nõrgem (Ogier -Evans+Suninen, Bouffier+ veel keegi) kui eelmine hooaeg . Millegi pärast pole Wilson otsustanud panna välja püsivat kolmandat sõitjat. Fordi tugi kindasti aitab autot arendada ka konkurentsis hoida. Nüüd peaks Fiesta ka Ogieril hästi käesees olema. Ning uued arendausd käivadkindlasti tema (Ogieri) soovide järgi.

  Hyundai Motorsport
  Kindlasti tahavad nad unustada eelmise hooaja ebaõnne. Oma sõitjateriviga üks kindel soosik meeskonliku tiitli heitluses. (Neuville Mikkelsen Sordo ja Paddon). Ka Hyundais on selline tendents, et kolmas auto läheb jagamisele (Sordo 7 rallit ja Paddoni 6 rallit) vahel.
  Neuville räägib kindalsti kaasa idividuaalses tiitli heitluses. Mikkelsen püüab ralli võite. Aga mina ei näe teda tiitli heitlsues kaasa rääkimas Ehk eksin.
  Loodame ,et Hyundail rattad all püsivad ja korralike tulemusi teevad

  Toyota Gazoo Racing WRT
  Eelmise hooaja eel oli paljudel kahtusi meeskonna edu suhtes. Aga toyota kohe esimesel rallil andis skeptikutele kõrva kiilu. Ning teisel rallil nokauteeris kõik skeptikud. Samas Mäkinen ütles, et hooaeg 2017 on õppimise hooaeg ning 2018 tahavd hakata tiitli heitluses kaasa rääikma. Selleks on ka alust oma sõitjateriviga ( Latvala, Tänak ja Lappi) võivad nad ka seda suuta. Kõik kolm meest võitsid eelmine hooaeg vähemalt ühe ralli.
  Loodame, et kõik kolm põhjamaa poega suudavad pead külmana hoida. Ning mitte võtta arutid riske.
  Sellest kolmikust on ehk Tänakul kõige raskem. Tal tuleb harjuda uue meeskonnaga ja uue autoga. Ise ta on igatahes väga väge täis.

  Citroën Total Abu Dhabi WRT
  Citroen on juba ennem hooaja algust andnud alla Meeskonliku tiitli püüdmisest. Välja tullakse kahe autoga. Nagu seda vähe veel oleks läheb see teine auto jagamisele Breeni ja Loebi vahel. Leffebvre liigutati WRC2 sarja. Kolmas auto tuuakse välja alles siis kui Šheik Al-Quassimi sõita soovib. Huvitav kas eelmise hooaja ebaõnn pani nafta paruneid kahtlema ja raha kraane koomale tõmbama. Loodan, et see muutub uue pealiku tulles. Nimelt paar päeva tagasi tuli avalikuks see, et Matton liigub FIA-sse Mahoneni asemele.
  Ise loodan, et Citroen suudab kõikidel rallidel konkurentis püsida. Ning ehk said oma vedrustuse probleemist lahti.

  Tiitli heitluses saab minu arust seis üsna põnev olema. Neli meest kes hakkavad seda ihaldatud tiitlit püüdam on Ogier, Neuville, Latvala ja Tänak. Sisuliselt sama nelik kes eelminegi hooaeg seda tegid Veel võib sõna sekka poetada ka Mikkelsen.
   
 2. Janec

  Janec WRC-GURU
  Administraator Moderaator

  Liitunud:
  5 Veebruar 2012
  Postitusi:
  205
  Meeldimisi saanud:
  67
  (JRG) Chapter 2
  Hooaeg on peal. Peetud kaks rallit. Mis mõlemad on sellised spetsiifilised rallid. Üks jäisel asfaldill teine lumel ja jääl. Kolmas ralli on ka veel selline eriline tulemas. Nimelt Mehhiko ning sealsed kõrgused merepinnast. Ehk esimese korraliku ralli saame siis kui Euroopasse tagasi tullakse.

  Monte Carlo
  M-Sport Ford Rally Team:
  Nagu arvata oli siis Ogier oli rallil suur favoriit ralli võidu peale. Evans näitas nagu kohati minekut kohati jälle mitte. Bouffier oli küll ise enda hale vari. Aga eks sellele varjule andis ka tõuke kaardilugeja vahetus just ennem ralli starti.Mingit suurt üllatust polnud. Ogier võttis selle mis talle kuulus.

  Toyota Gazoo Racing WRT:
  Mina ning paljud teised oleid üllatunud meeskonna kiiruse pärast. Ralli eelvimase katseni oli Neli toyotaat esinelja seas. Lappi käkkis selle kena pildi ära ralli viimasel katsel. Kõik kolm põhjamaa poega andsid endast 100percenti. Tänaku kiirus oli muljet avaldav. Kohe esimesel rallil tulla näidata ja võtta uues meekonnas meeskonna kaaslate peanahk. Kõik olid üllatunud.

  Hyundai Motorsport:
  Hyundai pani ava ralli jälle totaalselt lati alt läbi ja kolistasid ämbrit korralikult. Ralli avakatsel parkis üks tiitli konkurente oma sõiduki neljaks minutiks lume valli otsa. neljandal katsel ondis Mikkelseni autol genekas otsad. Ning, et ämber ikka korralikult koliseks kihutas Sordo üheksandal katsel rajalt välja. Neuville ralli lõpuks tõusis siiski viiendale kohale Suuresti ka tänu teiste ebaõnnele. Aga ralli on kord selline.

  Citroën Total Abu Dhabi WRT:
  Kiirus korralik. Meekelt hea tulemus PS katse võit. Eelmise aasta ebaõnne meeskonnal algas hooaeg positiivselt. Mõlemad Nii Meeke kui Breen näitasid rallil kohati korraliku kiirust.

  Hooaeg tõotab põnevust.
   
 3. Janec

  Janec WRC-GURU
  Administraator Moderaator

  Liitunud:
  5 Veebruar 2012
  Postitusi:
  205
  Meeldimisi saanud:
  67
  Rootsist pole nagu midagi kirjutada. Sest reede nulliti kenasti punkti tabeli neli esimest meest ära.
  tegusi tegid need kes Montes kõrbesid.
   
  #3 Janec, 2 Märts 2018
  Last edited: 2 Märts 2018
 4. Janec

  Janec WRC-GURU
  Administraator Moderaator

  Liitunud:
  5 Veebruar 2012
  Postitusi:
  205
  Meeldimisi saanud:
  67
  (JRG) Chapter 3

  Juba nädala pärast käivitatakse mootorid mehhikos. Ralli tõotab tulla põnev Neuville hakkab teed puhastama. Tagant tulevad sellised mehed nagu Tänak, Mikkelsen, Meeke, Paddon, Evans ja lõpuks veel 9 korde MM Loeb. Arvan, et nende kuue mehe hulgast tuleb ka ralli võitja. Reedene päev saab olema ralli võtmeks. Kui Neuville ja Ogier väga palju aega ei kaota siis võivad ka nemad sekkuda võidu peale sõitmisse.
  Eelmine aasta jäeti kaks esimest katset ära kuna masinad jäid ummikusse kinni. Loodan, et see aasta seda ei juhtu. Vastasel korral veab Neuvillel nagu surnud seal.
  Väga huvitav saab olema järgida Loebi kiirust. Mees on kätt kogu aeg soojas hoidnud. Poodiumile pürgimine väga ei üllataks. Leobist saab arvatavasti ralli must hobune kes segab kindasti kaarte tiitli heitluse punktidega. Ta võtab kindlasti punkte tiitli eest võitlejatel eest ära.
  Loodan, et Tänak saab kohe kiiruse ülesse. vähemalt tema sõnade järgi rootsis käitub auto paremini kruusa seades. Tänak peab ära kasutama oma stardi positsiooni. Viiendana peale minnes peaks rada juba piisavalt puhast olema, et head kiirust näidata.
  Ise loodan, et võidu peale sõidetakse kuni viimase kilomeetrini ja mitu meest võitleks võidu eest . Loodan ka, et Citroeni duo on korralikult konkurentsis.
  Hyundai meestest on kõige paremad välja vaated kindlasti Mikkelsenil. Stardib ta ju kuuendana. Paddoon võib ka sähvatada. Neuville suust hakkab kulda voolama, et kui raske tal on ja ta teeb liiga kiireid sõidujooni ette. Sest ainult tema "kiired" sõidujooned aitavad konkurentidel kiiremad olla.
  Toyota mehed tulev rajale kõik järjest. Arvatavasti on ralli lõppedes Tänak kõige kiirem Toyota mees.
  Punkti kohtadele sõit saab olema pinge vaba kuna stardis on ainult 11 WRC masinat.
  WRC2 sarjas teeb oma hooaja esimese stardi Kalle Harri poeg Rovanperä. Tidemandi ja Rovanperä vahel saab olem põnev lahing kes keda. Kindel on see, et Guerra jr. Benitto on võimeline neile vastu saama. Sest mees sõidab oma kodu radadel. Huttunen on Huttunen No ei näe teamst seda kiirust,, et ta suudaks võidu eest võidelda. Aga ehk tulevikus. Loodan, et mees kogub kogemusi ja teeb tegusi. Lihtsalt kahju oleks kui keskmik kel pole piisavat kiirust tulemusi näidata Lõpetab Kruuda karjääri. Just Huttunen napsas Kruuda eest selle hyundai istme omale.
  Üldiselt saavad olema unetud ööd, et kogu seda virrvarri jälgida. Arvan, et peale Mehhikot on punktitabel veel pigelisem kui praegu.

  Janec end and out.
   
 5. Janec

  Janec WRC-GURU
  Administraator Moderaator

  Liitunud:
  5 Veebruar 2012
  Postitusi:
  205
  Meeldimisi saanud:
  67
  Mehhiko? Läks nii nagu karta oli. Toyota pani taaskord lati alt läbi. Samas Tänaku kiirus oli hea. Kardan, et hooajal näeme veelkord kus ta peab rajakõrvale jääma just tehniliste probleemida pärast. Mehhikos oli ta selgelt Latvalast ja Lappist kiirem.
  Mees metsast tuli nägi ja tegi. Mitu aastat eemal olnud Loeb tuli ja näitas poisikestele kuidas tuleb rallit sõita. Korsikal on ta kindel võidu pretentent. nagu juba eelmine aasta näitas siis Citroen on kõval pinnasel hea auto. Ma ei imestaks kui sealt nopitakse kaksikvõit.
  Elagu kuningas sest kuningas elab. Ogier näitas jälle super tarkust. ei võtnud liialt riske ja see tasus ära. Hooaja teine võit oli taskus. teised Fordi poisid olid nats aeglased või mis?
  Hyundai oli tegelikult keskpärane. Neuvillest saan aru. Tal oli kõige kehvem stardi positsioon. Aga mida kuradist tegi Mikkelsen. Mitte mingi sugust kiirust mehel polnud. Startis ta ju kuuendana. Sordo näias head minekut. Kasutas kenasti oma stardi positsiooni ära.
  Kahe sõnaga kokku võtta siis oli sellline mehhiko laadne mehhiko ralli

  Janec end and out
   

Soovita Sõbrale