Lyoness Lääne-Eesti Rally 2017

 • Otsime oma meeskonda foorumi moderaatoreid! Kui ralli ei ole Sinu jaoks võõras teema, ning soovid aidata kaasa ralli.ee foorumi paremaks muutmisele, siis oled oodatud meie meeskonda ;) Vaata lisaks SIIT!

Ralli.ee

Administraator
Staff member
Moderaator
Kasutaja
28 Detsember 2011
465
24
63
Olen
Rallifänn
#1
Ralli.ee lisas uudise

9-10 juuni sõidetakse Läänemaal taas autorallit
rain3-1024x682.jpg9-10 juuni sõidetakse Läänemaal Eesti meistrivõistluste kolmas etapp, Lyoness Lääne-Eesti Rally 2017.

Võistluskeskus on Uuemõisa alevikus Rannarootsi Keskuses. Käesolevaks aastaks on kavandatud 100% uued kiiruslikud katsed.

Kiiruskatsed 1 ja 2 toimuvad reedel 9 juunil Nõva vallas Variku külas karussell süsteemis ja on täiesti uued, katse algus on kiirem, siis kitsam ja tehnilisem ning lõpp jälle natuke hoogsam. Laupäevased katsed on Lääne-Nigula vallas. Kiiruskatsete valikul on sattunud kiireid lõike vaheldumisi tehniliste osadega. Pealtvaatajatele on mõeldud osadel katsetel toitlustus ja pealtvaatamisalad.

Võistluse kulgu saab jälgida kodulehelt lerally.ee nii otseülekannetena kui ka läbi KUKU ralliraadio.

Sportrallit on erinevate nimede ja erinevate korraldajate poolt Läänemaal korraldatud juba 70–ndatest aastatest alates. Algusaastatel Väinamere Ralli nime all, siis WEST Ralli, Automi Väikeralli ja lõpuks alates 1986. aastast Valge Daami nime kandvat rallit.
Viimane suurem võistlus oli Valge Daam 2002. aastal. Läänemaal peetud rallid olid väga hinnatud nii sõitjate kui ka pealtvaatajate poolt ning siin on olnud rohke osavõtt mõlemalt poolt.

2016 aastal taastas MTÜ Igaühe Terviseklubi 14 aastase pausi järel Läänemaa sportralli traditsiooni.

Korraldajad rääkisid, et Lyoness Lääne-Eesti Ralli 2016 sujus väga hästi. Sellest andsid meile tagasisidet nii pealtvaatajad, kes said erakordselt hästi jälgitava ralli. Kandsime üle 60% katsetest otseülekandena Delfi TV-s, ralliraadiot vedasid Eesti selle ala tipud Olaf Suuder ja Urmas Roosimaa, raadiot sai kuulata Raadio Uuno sagedusel ja lisaks ka Delfi TV-s otseülekande pildi taustana. Pealtvaatajad said jälgida kõiki võistlejaid reaalajas GPS vahendusel nii kiiruskatsetel kui ülesõitudel.

Samuti jäid väga rahule ka võistlejad, kes ei olnud Lääne-Eesti teedel saanud pikka aega võistelda. Korraldus oli hea ja sujuv ning samuti pöörati suurt tähelepanu turvalisusele. Tänu millele ei olnud ka suuri õnnetusi ning pealtvaatajad olid vaid ettenähtud kohtades. Väga tugeva hinnangu korraldusele andis ka Eesti Autospordi Liidu žürii, kellel jagus vaid kiidusõnu. Samuti jäid väga hästi rahule ka sponsorid: väljundeid oli mitmeid: Delfi TV, raadio, koduleht ja FB leht. Samuti Haapsalu ja Läänemaa kõige külastatavamad kohad olid sponsorite reklaamidega hästi kaetud: Rannarootsi Keskus ja Haapsalu Kaubamaja.

Aastal 2017 soovime hoida head kõrget taset ning toome juurde ka uuendusi, et ralli oleks veelgi paeluvam.
Lyoness Lääne-Eesti Rally 2017 PASS on ka juba müügil
 
Viimati :

Tulevad Võistlused

Piiroja rahvasprint (EAL KV)
Piiroja krossirada
Unnamed Road,, 48010 Jõgeva maakond, Estonia
Olerex EMV rallikrossis 2018 V etapp - Kehala
Kehala Ring
Kehala, Lääne-Viru County, Estonia
Lääneranna 1+1 rahvasprint (EAL KV)
Lääneranna vald
Lääneranna vald, Pärnu maakond, Estonia
Superkross - VIII etapp, Misso
Misso
Misso Parish, Võru County, Estonia
Olerex EMV rallikrossis 2018 VI etapp - Vasalemma
Vasalemma rallikrossirada
Vasalemma Parish, Harju County, Estonia

Kes tuleb maailmameistriks 2018?

 • Sebastien Ogier

  Hääli: 11 28.9%
 • Ott Tänak

  Hääli: 22 57.9%
 • Thierry Neuville

  Hääli: 5 13.2%
 • Andreas Mikkelsen

  Hääli: 0 0.0%
 • J-M Latvala

  Hääli: 0 0.0%

Reklaam

Foorumi statistika

Teemasid
735
Postitusi
2,413
Kasutajad
1,134
Uued Kasutajad
kje