68. Neste Rally Finland 2018

68. Neste Rally Finland 2018
Lisas Indrek
Paviljonki – Jyväskylä
Neljapäev, 26 Juuli, 2018 - 11:00
Kuni: Pühapäev, 29 Juuli, 2018 - 16:00
(Ajavöönd: Europe/Athens)
Kategooriad

Toimumisaeg
Kõik ajad on kohandatud ajavööndi järgi: Europe/Athens

See võistlus on juba möödas


Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
693
194
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
#24
See peaks olema 17-nes Eelmise hooaja argentiina rallist siiamaani on ta igalt rallilt vähemalt ühe katsevõidu kätte saanud
 
Viimati :
Meeldimisi: Indrek

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
693
194
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
#27
Tänak võitis täna esimes katse ja suurendas edu. Aga kohe järgmisel tegi vastikäigu Latvala ja vähendas vahet. Neljandal katsel tegi Östberg väga kõva sõitu ja tõusis 0,5 sekiga Tänaku ette liidriks.
madsil oli ka väga hea stardipositsioon. Viiendal taastas Tänak oma koha. Läks omakorda 1,1 sekiga juhtima
 
Meeldimisi: Indrek

Indrek

Rallifanaatik
Staff
28 Detsember 2011
1,018
181
83
#29
Super tulemus Tänakult ja ei julge isegi midagi öelda ja soovida, et mitte ära sõnuda :D

Aga samas vaimus lõpuni (y)
 

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
693
194
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
#30
Tänak jätkab sealt kus eile pooleli jäi. Tänasest katsetest siis kahest kaks. ning nagu Tänak ütleb siis ilma liigse riskita
 

Indrek

Rallifanaatik
Staff
28 Detsember 2011
1,018
181
83
#32
No ei ole õnne sellel Citroenil..... Peale hüpet ninaga kraavi ja taguotsaga maandus kivi otsa nii et tagumine ratas viltu all
citroen-jpg.4407
 
Viimati :

Janec

WRC-GURU
Moderaator
5 Veebruar 2012
693
194
83
44
Rapla
Olen
Rallifänn
#37
Saarlaste ülemvõim Soomes. Ehkt kuidas Saarlsed oma sisu näitasid

Emotsioone ja tundeid on raske sõnadesse panna. Tänak tegi seda jälle. 15 aastat tagasi oli Märtin see kes näitas oma võimu. Nüüd siis kordas seda Tänak. Tänaku võim näitas meilleks ta suuteline on. Küllaltki kehvalt kohalt startinuna suutis ta näidata korraliku kiirust. Seevastu Neuville ja Ogier olid sisuliselt eikusagil.

HYUNDAI
See hakkab juba traditsiooniks saama, et hooaja teinepool algab meeskonnale fiaskoga. Ka eelmine ja üle eelmine hooaeg ei suudetud soomes näidata korralikku kiirust. Neuville võib küll pugeda rajapuhastamise taha. Aga fakt on see, et mees ei suutnud näidata mitte mingisugust kiirust. Hyundai piloodid ei võitnud soomes mitte ainsamatki kiiruskatset. Neuville ei olnud ka oma masinaga rahul. Mikkelsen tegi seda mida oligi karta. Hakkas pingutama ja lõpetas võsas. Selle taustal om mul Sordost väga kahju. Ainukesena sõitis Paddon oma taseme välja.

M-SPORT FORD
See mida meeskond soomes korda saatis annab pika puuga silmad ette 2011 aasta Citroeni geisile. Aga ralli on meesknnasport. Kasutati ära tekkinud olukorda. Huvitav kas Ogieri autole paigaldatud uus aero ei töötanud või oli millegis muus viga. Fakt on see, et Ogier jäi kiiruslet selgelt oma meeskonna kaaslastele alla. Evans ja Suninen kasutasid seejuures veel vana aero paketti. Aga wilson andis meestele käsu Ogier endast mööda lasta. See aga ilmselgelt ei meeldinud ei Evansile ega ka Suninenile. Huivtav oleks olnud teada mida oleks Tänak sellises olukorras teinud. Samas oli ka Neuville kade, et Ogier sellist abi sai.

TOYOTA
Meeskond võistles oma kodus. Ning näitas päris korralikku kiirust Kõik kolm pilooti võitsid korralikult katsevõite ja kuni viimase päevani oldi kolme masinaga esinelikus. Aga siis.... Lappil ei pidanud närv vastu ja tegi sõiduvea ja pidi katkestama. Latvalal jäi viimasel päeval natuke enesekindluset puudu. Ning ei suutnud Östbergi teist kohta ära võtta. Oleks on paha poiss. Aga see teine koht oleks Meeskonna üldarvestuses M-Spordist mööda tõstnud.
Tänak oli omaette klass. Võrdsetes oludes ei suutnud keegi temaga sammu pidada. Ta näitas samasugust võimu nagu Argentiinas. Punktikatse võiduga näitas ta kes on kuningas.

CITROEN
Väga hea meel on, et ehk on saadud oma vigadest üle. Mads näitas, et selle autoga annam väga kiiresti sõita. Ta oli ainuke kes suutis vähegi Tänakule pinget pakkuda. Breen tegi ka korraliku sõidu. Parakuu reedene rehvi purunemine võttis võimaluse heale tulemusele. Näha on, et puhkuse aeg tehtud arendust töö hakkab vilja kandma. Asfaldil oldi enemgi väga kiire. Aga just kruusal oli autoga probleeme. Ise hoian tugevalt pöialt Citroenile. Mads oma tulemusega võis ehk kindlustada endale järgmiseks hooajaks täiskoha. Järele jäänud etapid näitavad milleks Citroen veel suuteline on.

Et iile korralik ja rasvane punkt peale saaks Võitis Torn JWRC klassi. Seda võitu oli tal väga vaja. Nüüd on ehk võimalus leida vahendeid ka järgmiseks hooajaks. Ka Poom näitas suhteliselt head kiirust oma debüüdil MM sarjas.

Lühidalt kokku võtta see ralli. Siis tuleks öelda, et Saare veri ei värise.

Kohtume Saksamaal

Janec End And Out
 

Monte-Carlo Ralli 2019

Viimased Uudised

Kuu Top Postitaja

 • See kuu: 95
 • See kuu: 40
 • See kuu: 22
 • See kuu: 16
 • See kuu: 14

Kas kasutad foorumi musta või valget disaini?

 • Valget

  Hääli: 3 27.3%
 • Musta

  Hääli: 8 72.7%

Reklaam

Foorumi statistika

Teemasid
790
Postitusi
4,072
Kasutajad
1,238
Uued Kasutajad
ArlisK