Eesti autoringraja hooaeg algab laupäeval auto24ringil

Kas lähed ka vaatama?

 • Jah lähen

  Hääli: 0 0.0%
 • Ei lähe

  Hääli: 0 0.0%

 • Kokku hääli
  1
 • Poll closed .

Ralli.ee

Rallifanaatik
Staff
Moderaator
28 Detsember 2011
474
27
63
Olen
Rallifänn
#1
vormel-jpg.813

Foto: Aiki Sergo​
Veel käivad viimased ettevalmistused selle aasta esimeseks autoringraja Eesti meistrivõistluse etapiks, mis sõidetakse 17.-18. mail Pärnu külje all, Audru vallas asuval auto24ringil. Võrreldes eelmise hooajaga on palju huvitavaid sõitjate klassivahetusi ja taas on tulekul mitmeid põnevaid võistlusi. Koos Eesti meistrivõistluste etappidega peetakse ka tänavu erinevate riikide meistrisarjade etappe, juuni lõpus tuleb näiteks Eestis täismahus Soome meistrivõistluste etapp ja augustis Rootsi sarja STCC Vormel Renault 1.6 ning Clio Cup ja Põhjamaade meistrivõistluste etapp. Kokku sõidetakse kuus etappi, millest kaks Eestist väjas. Üks Soomes Alastaro rajal ja teine Riias Bikernieki rajal. Seega ootab ees põnev autoringrajahooaeg, mida lisaks Eesti sõitjatele sisustavad nii meie lähinaabrid kui sõitjad Venemaalt ja Skandinaaviast.

Hooaja avavõistluseks sellel nädalavahetusel on eri riikide sarjade erinevatesse klassidesse registreerunud üle 80 võistleja. Lisaks Eesti meistrivõistlusele on tegu Läti, Leedu ja Balti meistrivõistluste etapiga. Lisaks mainitutele veel ka Balti kestvussõidu meistrivõistluste etapp.

Vaadates registreerunute nimekirja on hea näha, et meie vormeliklass Vormel Scandic kogub suuremat populaarsust. Viimastel aastatel BMW 325 klassi valitsenud Raimo Kulli tegi juba eelmise aasta viimase etapi kaasa vormeliroolis ja ei salanud, et 2014. aastal näeb teda vormeliga sõitmas. Talle pakuvad konkurentsi Antti Rammo, Markus Jugala, Tõnis Vanaselja ja Karl-Gustav Annus. Hooaja järgmistel etappidel lisandub sõitjaid veelgi ja on põhjust uskuda, et vormeliklass Eesti autoringrajal saab uue hingamise.

BMW 325 klassis on suurim küsimus, kes võtab enda valdusesse senisest selle klassi valitsejast, Raimo Kullist vabaks jäänud koha. On see eelmise aasta hõbe Mikk Maaten, pronksiomanik Enar-Klaus Kunman või hoopis eelmise hooaja teises pooles hea üles saanud Allan Tigane. Või hoopis keegi teine? Esimese vihje saabki juba selle nädalavahetuse võistlusel. Ja auto24ringil saab selles klassis näha ka ühte üllatusvõistlejat, kelle kohta veel sellel nädalal täpsemat infot antakse.

Kui seni on Eestis Camaro Cup sarja autosid sõitmas saanud näha näiteks Soome meistrivõistluste raames, siis tänavu on HRX Camaro Cup Eesti esmakordselt Eesti meistrivõistluste klass ja nende võimsate masinate etendus püüab kindlasti pilku.

Läti meistrivõistluste etapp toob auto24ringile Läti rahvusliku klassi kõrval midagi nostalgiasõpradele. Nimelt on lõunanaabritel meistrisarjas sellised klassid nagu Volga ja VAZ, mis toovad rajale aastatetaguse tuttava vaatepildi. Leedu ja Balti meistrivõistluste raames saab esmakordselt Eestis näha Leedus väga populaarset kestvussõitu. Kahe-kuni neljaliikmelised meeskonnad läbivad auto24ringil pea 555 kilomeetrit, mis teeb 3,170 kilomeetrisel auto24ringil kokku 174 ringi.

auto24ringi võistluse ajakava:

17.mai Kvalifikatsioon
11:00 Kumho Challenge
11:25 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing
11:50 BMW 325 Cup
12:15 Vormel Scandic
12:40 Volga
13:05 VAZ
Võistlussõidud/ Races
14:00 Latvian National, Kumho Challenge esimene start 18min+1 ring
14:35 BMW 325 esimene start 18 min+1 ring
15:10 Vormel Scandic esimene start 18min+1 ring
15:45 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing esimene start 25 min +1 ring
16:30 Volga esimene start 18min +1 ring
17:10 VAZ esimene start 18min +1 ring
17:45 555km kvalifikatsioon
18:30 Volga teine start 18min +1 ring
19:10 VAZ teine start 18min + 1 ring

18.mai
Võistlussõidud
9:30 555km soojendussõit
9:55 Baltic Open, HRX Camaro Cup, LIT racing teine start 25 min +1 ring
10:40 Latvian National, Kumho Challenge teine start 18min+1 ring
11:20 Vormel Scandic teine start 18min+1 ring
12:00 BMW 325 teine start 18min+1 ring
13:00 555km start (174 ringi)
 
Viimati :

Ralli.ee

Rallifanaatik
Staff
Moderaator
28 Detsember 2011
474
27
63
Olen
Rallifänn
#2
Autoringraja Eesti meistrivõistluste esimese etapi avapäev pakkus põnevaid sõite
scandic-jpg.822

Fotod: Rauno Paltser

auto24ringil alustati laupäeval Eesti autoringraja meistrivõistlustega, mis on ühtlasi ka Läti, Leedu ja Balti meistrivõistluste etapp. Avapäeval sõideti kvalifikatsioonid ja esimesed võistlussõidud, publikut oli soojal päeval raja äärde kogunenud palju ning vaatamist jagus igasse starti.

Tänavuse hooaja üheks eesmärgiks on, et Eestis oleks korralik vormeliklass ja hooaja avaetapil on stardis viis masinat, kuid juba järgmistele etappidele on oodata rohkem sõitjaid. Kõik viis sõitjat näitasid sarnast kiirust, kvalifikatsioonis mahtusid nad 0,7 sekundi sisse. Kvalifikatsiooni võitis Antti Rammo Raimo Kulli, Tõnis Vanaselja, Markus Jugala ja Karl-Gustav Annuse ees. Esimeses sõidus tegid Rammo ja Jugala valestardi, mille eest nende ajale lisati 20 trahvisekundit. Rammo kihutas küll alguses liidrikohal, kuid sõiduvea tõttu kaotas ta positsiooni ja karistussekundid ei lubanud tal lõpuks enamat neljandast kohast, Jugala pidi sõidu katkestama. Sõidu võitis Tõnis Vanaselja Karl-Gustav Annuse ja Raimo Kulli ees.

BMW 325 klassis oli rajal kokku 14 autot, teiste seas tänavu neli EMV etappi kaasa tegev laulja Koit Toome. Kvalifikatsiooni võitis Allan Tigane, Mikk Maaten teine ja Gabriel Dominic Sergo kolmas. Koit Toome, kellele oli see esimeseks selliseks võistluseks elus, oli neljas, kaotades Tigasele 1,1 sekundit.Algselt asus sõitu juhtima viiendalt kohalt hea stardi teinud Enar-Klaus Kunman, kellest aga varsti möödus Tigane, lõpuks jäi kahe mehe vahe 1,1 sekundi peale. Kolmas oli 3,3 sekundi kaugusel võitjast Sergo. Pikalt viiendal kohal sõitnud Toome tegi vea ühel pidurdusel ja langes seitsmendale kohale, kus ka sõidu lõpetas.

HRX Camaro Cup esimeses sõidus oli kiireim Jari Nurminen Toni Lähteenmäki ja Janel Nurmineni ees, parima eestlasena oli Raivo Hääl viies. Baltic Open esimese sõidu võitis Vitali Kalmi Meelis Annuse ees ja Kumho Challenge avasõidus jättis võidu koju Peeter Peek, edestades rohkem kui poole minutiga Artjom Koclamazaslivi't.

Pühapäeval jätkuvad Eesti autoringraja meistrivõistluste esimese etapi sõidud auto24ringil,
 

Attachments

Ralli.ee

Rallifanaatik
Staff
Moderaator
28 Detsember 2011
474
27
63
Olen
Rallifänn
#3
Autoringraja Eesti meistrivõistluste avaetapi sõidud jätkusid täna auto24ringil

Pühapäeval jätkusid Eesti autoringraja meistrivõistluste avaetapi sõidud auto24ringil ja vaatamist jagus soojal suvepäeval taas kõigisse klassidesse. Osad klassides olid uued võitjad, osades aga samad, kes päev varem esimestes sõitudes.

Vormel Scandic klassis oli pinge üleval juba alates stardist, kui Raimo Kulli ja Karl-Gustav Annus valestardi tegid. Mõlemale lisati selle eest 20 sekundit trahvi ja kuigi Kulli sõitu avasõidu võitja Antti Rammo ees juhtis, ei suutnud ta trahvi tagasi sõita ja oli sunnitud leppima kolmanda kohaga Rammo ja Tõnis Vanaselja järel. Karl-Gustav Annus oli neljas ja Markus Jugala viies.

BMW 325 klassi teises sõidus asus esmalt liidriks Enar-Klaus Kunman, kes aga selle koha loovutas Mikk Maatenile, kes ka sõidu võitis. Kunman pidi tunnistama ka Allan Tigase paremust, kes lõpetas teisena, Kunman kolmas. Konkurents oli ülitihe, kui esikolmik mahtus 1,5 sekundi sisse. Koit Toome, kes alustas sõitu avaringilt tulles kuuendal kohal, pidi selle järgmisel ringil paraku katkestama tehinikarikke tõttu katkestama (käigukangi murdumine).

HRX Camaro Cup sarjas oli esikolmik teises sõidus järgmine: Janel Nurminen, Jari Nurminen ja Toni Lähteenmäki. Raivo Hääl oli taas viies. Baltic Open klassis sai võidu Vitali Kalmi, teine Meelis Annus ja kolmas Karlis Nikiforovs. Kumho Challenge klassis pidi avasõidu võitja Peeter Peek leppima kolmanda kohaga, sõidu võitis Janis Cieklas ja teine oli Artjom Koclamazasvili.

Eesti autoringraja meistrivõistluste avaetapi detailsed tulemused: http://www.mylaps.com/en/events/1016599
indrek-allik-jpg.821

Foto: Indrek Allik
 

Monte-Carlo Ralli 2019

Viimased tegevused

Lähiajal toimuvad võistlused

87. Rallye Automobile de Monte-Carlo 2019
Prantsusmaa, La Garde road, Gap
05000 Gap, France
Arctic Lapland ralli
Soome, Rovaniemi
Rovaniemi, Finland
Simuna talvesprint
Simuna
Simuna, Lääne-Viru County, Estonia
EKV jäärajasõidus 2019 2.etapp Continentali auhindadele
Saadjärv
Saadjärv, Tartu County, Estonia
Tarvastu Karikas 2019 2. etapp; Lõuna-Eesti karikas 2019 1. etapp
Raassilla krossirada
Raassilla, Viljandi maakond, Estonia

Millist foorumi disaini kasutad?

 • Valget

  Hääli: 4 23.5%
 • Musta

  Hääli: 9 52.9%
 • Classic

  Hääli: 4 23.5%

Kes tuleb 2019 WRC Maailmameistriks?

 • Ott Tänak

  Hääli: 34 97.1%
 • Sebastien Ogier

  Hääli: 1 2.9%
 • Thierry Neuville

  Hääli: 0 0.0%
 • Sebastien Loeb

  Hääli: 0 0.0%
 • Keegi muu

  Hääli: 0 0.0%

Reklaam